У Великој сали општине Петровац на Млави данас је одржано едукативно предавање посвећено превенцији кардиоваскуларних болести, ради подизања свести грађана о значају очувања здравља и редовних превентивних прегледа.

Предавању су присуствовали грађани, здравствени радници и представници локалне самоуправе. Учесници су имали прилику да од стручњака добију корисне савете о факторима ризика, здравим животним навикама и значају раног откривања кардиоваскуларних обољења.

На предавању је истакнуто да су превенција, редовне контроле и едукација становништва од кључног значаја за очување здравља и смањење оболевања од болести срца и крвних судова.

Организатори су поручили да је циљ оваквих активности да се здравље и превенција болести поставе у центар здравственог система и свакодневног живота грађана.