У oпштини Петровац на Млави данас су потписани уговори са грађанима по Јавном позиву за суфинансирање мера енергетске санације породичних кућа и станова за 2025. годину.

Програм има за циљ унапређење енергетске ефикасности домаћинстава, смањење потрошње енергије и побољшање услова становања грађана кроз реализацију различитих мера енергетске санације.

Потписани су уговори са 38 крајњих корисника, а укупна средства за реализацију потписаних уговора износе 13.327.593,00 динара.

Средства су обезбеђена у сарадњи локалне самоуправе и Министарства рударства и енергетике.

Пројекат „Чиста енергија и енергетска ефикасност за грађане“ усмерен је ка унапређењу квалитета живота грађана кроз повећање енергетске ефикасности домаћинстава, уз могућност остваривања значајних уштеда енергије и трошкова.