Председник општине Петровац на Млави Душко Нединић одржао је конференцију за новинаре поводом, како је рекао, „неутемељених тврдњи и дезинформација“ о новом вртићу у граду.
„Добар дан и велики поздрав за све наше суграђане и ваше гледаоце“, започео је Нединић обраћање. „Желим да јавности разјасним тврдње изнете у објави Општинског одбора Странке слободе и правде, као и неких квазимедија, а поводом новог вртића и његове безбедности.“
Он је поручио да су све информације које не потичу од званичних институција „неутемељене и нетачне“.
„Немам обичај да коментаришем трачарења и разна писања, али учинићу уступак јер је у питању добробит деце. Ту нема места ни шали, ни трачевима, ни неозбиљности“, додао је.
Председник је нагласио да је изградња вртића спроведена „потпуно транспарентно, у складу са законом и светским стандардима“.
„Средства су обезбеђена преко Министарства просвете из зајма Међународне банке за обнову и развој, а поступак спроведен по европским правилима, која су захтевнија од наших“, рекао је Нединић.
Он је одбацио и тврдње о спорним дозволама:
„Сва потребна документација – грађевинске и употребне дозволе, као и пројектно-техничка документација – јавно су доступне. Сваки грађанин може да изврши увид.“
Говорећи о запосленима, нагласио је:
„У питању су искључиво квалификовани и стручни кадрови. Инсинуације да су деца поверена некомпетентним особама малициозне су и неодговорне.“
На питања новинара о саобраћајним гужвама код вртића, председник је истакао да се о томе размишља, али да ће „за пројекте проширења бити потребна средства и време“.
Дотакао се и теме ветропарка „Горњак“:
„Када су у питању ветропаркови, то је процес који постоји деценијама у Европи. Ако бисмо данас имали ветропарк, наш буџет био би већи за најмање 100 милиона динара. Пројекат је у фази припреме, а планирано је 30 ветротурбина, од којих би 28 било на територији наше општине.“
Нединић је нагласио да ће грађани имати прилику да добију све информације:
„Општина ће контролисати цео процес, укључити јавност и медије. Грађани ће моћи да постављају питања и добију одговоре. То је у интересу свих.“
На крају конференције, председник је упутио честитке поводом почетка школске године:
„Желим успешну и радну школску годину свој деци, наставницима и учитељима. Само са утемељеним знањем човек постаје успешан.“